Araçta Yakıt Tasarrufu İçin Yapılması Gerekenler

Araçta Yakıt Tasarrufu İçin Yapılması Gerekenler?
İnsanlar genellikle benzin fiyatlarının yüksek olduğundan şikayet edip araçlarının bu bağlamda çok yaktığından şikayet ederler. Ancak çoğu kişi düşünmez ki acaba aracımın çok yakmasında benim de etkim var mı diye. Çoğumuz çok benzinle az kilometre yapmayı çok basit bir şekilde başarıyoruz. Aslında burada önemli olan konuların başında aracınızın niçin çok yaktığı sorusunu kendinize sormanızdır. İşin güzel olan yanı birazcık dikkatli olsak aslında aramızın az yakmasını da başaracağız. Bu yazımda sizlere aracınızı kullanırken nasıl tasarruf yapacağınızla ilgili bilgi vermek istedik.
OTOMOBİL KULLANMA BİÇİMİ YAKIT TÜKETİMİNİ ETKİLİYOR
Aracın kullanma şekli yakıtı doğrudan etkileyen bir durumdur. Bizim aklımızda hep aracın rölanti de çalıştığında az yaktığı düşüncesi vardır ancak bu kesinlikle doğru bilinen bir yanlıştır. Araç rölanti de çalışırken motorunuza aynı zamanda zarar verecektir. Zarar görmüş bir motor daha enerji sarf edecektir. bu nedenle bizim size önerimiz aracınızın kontağını çevirdiğiniz anda  3 dakika içerisinde 1 km yol gitmenizdir. Yani aracı çalıştırıp ısınmasını beklemeyin. 
DOĞRU ZAMANDA VİTES DEĞİŞTİRİN, EKONOMİK VİTESTE SÜRÜN
Doğru vites hem aracın bakımı hem de yakıt tasarrufu için önemlidir. bazı kişiler araçlarını çalıştırıp 1.viteste uzun yol alırlar ancak birinci vites sadece aracın kalkışı için önemlidir. araç hareket ettikten sonra ikinci vitese hızlı geçmek önemlidir. Daha sonrasında ise devir saatine göre vitesleri düzenli bir şekilde atmak gerekir.
ÖNERİ 
Araç kullanırken yapılması gereken şey önünüzdeki aracı bir an önce sollamak değil arkanızdan gelmekte olan araçlara yok vermektir. Bu sizin aşırı hız yapmanızı önleyecek ve hem benzin tasarrufunda hem de can güvenliğinizi teminat altına alan bir durumdur.Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Merkezi Lokasyonlar

Size en yakın merkezi lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz.

Ekonomik Fiyatlar

Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

izmir havalimanı oto kiralama